česky
E-shop (produkty najdete v jednotlivých vinařstvích)Košík:

0.00 Kč

Přejít k pokladněVysypat

Historie Sieur d`Arques

Historie Sieur d`ArquesSieur d´ Arques se sídlem v Limoux, ležícího asi 25 kilometrů od města Carcassonne, je hlavním hybným momentem vinařské činnosti v oblasti Languedoc-Roussillon, který dokáže spojit technickou dovednost, tradici i inovativnost. Pokud jde o kvalitu výroby a vinohradnickou techniku v oblasti Languedoc Rousillon, je vinařský sklep La cave des Vignerons du Sieur d´ Arques považován za průkopníka. V 80. letech dokázal dosáhnout rozlohy 2800 hektarů vinic, které nesou označení Appellation d´ Origine Controlée.

Vinice Sieur d´Arques využívají příznivého působení středomořského slunečního záření zmírňovaného příhodnou polohou v blízkosti Pyrenejí a atlantických proudů. Tyto dva klimatické vlivy pomáhají vytvářet ideální podmínky pro zpracování vín nejvyšší značkové kvality, což vinohradníci a vinaři ze Sieur d´Arques skvěle pochopili.

Po více než dvacet let se snažili o kvalitativní vzestup a inovativní technologie. Věnovali pozornost 4 velkým územím (terroir) a pečlivě vybírali jen ty parcely, které by svým mikroklimatem, půdním složením, topografií i nadmořskou výškou dokonale vyhovovaly produkci zdravé a vyzrálé révy. Přidejme k tomu složení půdy (převážně hlinito-vápnité) a vinice, které se stupňovitě rozkládají v nadmořské výšce 200 až 500 metrů. Vinaři ze Sieur d´Arques z této různorodosti dokázali vytěžit to nejlepší – velmi jemnou a elegantní šumivost.

Všechna práva vyhrazena © 2010 HAJABUSA s.r.o. , tel.: +420 775 911 956, email: info@hajabusa.cz